PARTYINFO

 

FREE MONDAYS W/ MIMO, PEOPLE ON THE HORIZON

Datum konání:
04.09.2017 - pondělí
Místo konání:
Praha - Roxy
DJs:
Selecto, Andy Road
Live:
MIMO, People On the Horizon
Info:
http://www.facebook.com...
Popis:
start: 20:00, vstup: zdarma
 
 
Free Mondays dnes otevírají klubovou sezonu

Konečně je tu další dávka muziky zadarmo. Hned první zářijové pondělí se představí dvakrát dvě indie formace. Obě z Čech, obě v kombinaci kluk a holka - nováčci MIMO a People On the Horizon. Speciál Radia Wave tentokrát vsadil na elektro boyband a letošní objevy 1flfsoap v kombinaci s darkwave The Envlps. Do Roxy se vrací po roce krásně šmrncovní a souloví Minden, které podpoří Acute Dose. Celý měsíc pak uzavřou čeští Time Impala - Humdrum Lighthouse.

 

MIMO

4/9 Free Mondays w/ MIMO (CZ), support: People On the Horizon (CZ)


tags: alternative, intimacy, folk, indie, pop

MIMO je projekt dvojice Martina Smělíka a Barbory Gajdošové z Uherského Hradiště. Stojí na intimní syntéze mužského a ženského hlasu, akustické kytary a ukulele. Tím nejdůležitějším impulzem pro vznik bylo vzájemné porozumění, jak po duševní, tak hudební stránce. "Snažíme se hudbu vytvářet jako náš obraz, a proto se ji nebráníme neustále metamorfovat. Ve svých textech, melodiích a rytmech se často inspirujeme přírodou a jejím vztahem s člověkem." Ke konci letošního roku chystají vydání svého debutového EP. Velkou pozornost si získali především ve Startéru Radia Wave a na letošní Besedě u Bigbítu. Kdyby Of Monsters and Men měli jen dva členy a byli v ČR, zní asi jako MIMO. Zkrátka kvalitní produkce indie-folku.

FB event


audio

web:

http://bandzone.cz/mimos

http://www.peopleonthehorizon.eu1flfsoap

11/9 Free Mondays w/ 1flfsoap, The Envlps @ NoD


tags: live, electronic, experimental, darkwave, synthpop, SPECIÁL STARTÉRU RADIA WAVE, 1flfsoap

Experimentální boyband z Brna, jehož mise je zabránit v šíření electroswingu. Živá elektronika, kytara, bicí. To je letošní objev 1flfsoap. Dva kluci z kapel Ghost Of You a Acute Dose, jejichž cykly se synchronizovaly už dávno, akorát pomocí midi kabelu, dávají dohromady taneční sety s nejasným koncem. V letošním roce odehráli důležité vystoupení v Londýně a na Springbreak Festivalu v Poznani. Dravost, melancholie, loopy a syrový sound ukazují temnou stranu živé elektroniky. Trojčlenná darkwave synthpopová kapela The Envlps se potkala v Praze, ale jejich kořeny najdete krom Čech i v Tunisku, Švédsku a Francii. Jestli máte rádi Purity Ring, Grime nebo Soft Cell, určitě si užijete i The Envlps.

FB event

video


web:

https://1flfsoap.bandcamp.com/
http://soundcloud.com/theenvlps


Minden

18/9 Free Mondays w/ Minden (USA), support: Acute Dose


tags: pop, harmony, hit, city, post, indie, rock, Minden

Do ROXY se vrací další portlandská formace - Minden. Čtyři kluci a jedna holka dávají dohromady seskupení, ve kterém vyniká každý z nich. Jejich zvuk chytne díky "party vibes", zřetelné energii a svůdnosti naprosto každého. Jestli chceš zažít nadčasovou zábavu, tak ti splní všechna přání. Jejich hudba má groove, jak se patří. Ten je kombinací klasických akordů, harmonického zvuku, šmrncu soulu a funku, někdy i lounge music. Je to prostě něco multižánrového, ale zároveň vyváženého. To celé podávají svým neotřelým stylem, ve kterém najdeš: třpytky, legíny, šusťákovku, kníry, plnovousy, ledvinky, potítka a spoustu barev. "I’ve never been Saint" tvrdí. Ale kdo byl, že?

FB event
video

web:

https://minden.bandcamp.com/


Humdrum Lighthouse

25/9 Free Mondays w/ Humdrum Lighthouse (CZ), support: David Invalid & Individual Band


tags: indie, psychedelic, rock, Humdrum Lighthouse

Trojice kluků z Prahy tvoří sympatickou formaci Humdrum Lighthouse. Ještě před rokem vystupovali pod pseudonymem Idle Minds, to se ale změnilo a vzápětí vypustili singl "Bubbles". Tahle indie kapela umí prolnout lehce popové melodie s groovy nádechem a tohle vše hlavně podtrhuje skvělý bluesový hlas. Jestli ti není cizí hudba kapel jako Tame Impala nebo Temples, určitě by sis měl poslechnout i Humdrum Lighthouse. David Invalid je jednočlenný projekt, znát ale můžete tohoto hudebníka z kapely Acute Dose. On sám se rád vrací k hudební náladě devadesátých let a ve svých nahrávkách experimentuje s různými zvuky v kombinaci s klasickými instrumenty. Jeho kompozice skrývají nevyzpytatelnost. Tentokrát s sebou bude mít i kapelu Individual Band, proto se můžeme těšit na plnohodnotný zážitek!

FB event


video:

https://www.youtube.com/watch?v=inGVnsOfPaI

https://www.youtube.com/watch?v=p6mvemZb9Ro

web:

https://humdrumlighthouse.bandcamp.com/track/bubbles
https://davidinvalid.bandcamp.com

 

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016