PARTYINFO

 

SZIGET

Datum konání:
08.08.2018 - 15.08.2018
Místo konání:
zahraničí
Live:
Alle Farben, Arctic Monkeys, Asaf Avidan, Aurora, Bastille, Bilderbuch, Blossoms, Bonobo live, Borgore, Børns, Cigarettes After Sex, Clean Bandit, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Delta Heavy, Desiigner, Don Diablo, DJ Licious, Dua Lipa, Everything Everything, Fink, Flux Pavilon, Gogol Bordello, Goo Goo Dolls, Gorgon City live, Gorillaz, Jan Blomqvist, Joe Goddard live, JP Cooper, Kaleo, Kendrick Lamar, King Gizzard & The Lizard Wizard, KSHMR, Kygo, La Femme, Lana del Rey, Lemaitre, Lewis Capaldi, Liam Gallagher, Lianne La Havas, Little Dragon, Lykke Li, Milky Chance, MØ, Mumford & Sons, My Baby, Nick Murphy fka Chet Faker, Nothing But Thieves, Oskar and the Wolf, Parov Stelar, Perturbator, Peter Aristone, Petit Biscuit, Rhye, Sam Feldt live, Scarlxd, Seasick Steve, Seven Lion, SG Lewis, Shame, Shawn Mendes, Slaves, Sofi Tukker, Stormzy, Strapo, The Him, The Kooks, The Living End, The War On Drugs, Thom Artway, Tujamo, Ummet Ozcan, Unknown Mortal Orchestra, Vad Fruttik, Vunzige Deuntje, What So Not, WhoMadeWho, Wolf Alice, Yellow Claw, Yellow Days, Zara Larsson, Zhu, Zonderling
Info:
http://www.szigetfestival.com...
Popis:
vstup: https://szigetfestival.com/cz/
 
 
Festival Sziget má termín pro rok 2019

Rekordní dvacátý šestý ročník týdenního festivalu Sziget přilákal přes půl miliónu návštěvníků. Fantastická atmosféra vládla na ostrově uprostřed Budapešti po celý týden i díky hvězdám jako Kendrick Lamar, Gorillaz, Lana Del Rey, Mumford & Sons, Dua Lipa, Arctic Monkeys, Kygo a Shawn Mendes. Program se totiž odehrával na šedesáti různých scénách a obsahoval více než tisícovku různých vystoupení. A i přes obří kapacitu, kdy se v areálu v jeden den může pohybovat sto tisíc osob, museli organizátoři tři ze sedmi dnů uzavřít brány s nápisem "vyprodáno". Organizátoři ohlásili, že fanoušci se mohou těšit na Sziget 2019 v termínu od 7. do 13. srpna a předprodej bude spuštěn od letošního 1. října.

 

Obrovský festival Sziget se od loňského roku opět zvětšil a to z hlediska financí investovaných do programu. Celkový rozpočet se pohybuje okolo 25 milionů eur, v přepočtu 650 milionů korun. Z této sumy je téměř třetina vyhrazena na zaplacení sedmi největších hvězd vystupujících na hlavním pódiu. Výsledkem byla extrémně vysoká návštěvnost, která překonala rekord z roku 2016.

Sziget


Výkonný ředitel Szigetu Tamás Kádár dodává: "Festival Sziget je skutečným světovým unikátem. Máme velkou radost, že jsme mohli v srdci Budapešti přivítat 565.000 návštěvníků z celého světa. V průběhu sedmi dní jsme hostili umělce ze 63 zemí, kteří se představili v rámci tisícovky různých vystoupení. Hlavními pilíři celého festivalu zůstává láska, otevřenost a respekt, tyto hodnoty symbolizují naši filozofii Love Revolution, ve které budeme nadále pokračovat."

Sziget


Sziget je pátým největším festivalem na světě a patří k těm nejrozmanitějším. Jako každoročně hostil ta nejzvučnější jména současné hudební scény, do srdce maďarské metropole dorazil hned v první den mnohonásobný držitel ceny Grammy Kendrick Lamar. Druhý den patřil legendárním Gorillaz a jejich koncert byl jedním z vrcholů celého festivalu. Řadě návštěvníků učarovala melancholická Lana Del Rey a sobotní program nabízel exkluzivní koncert energií pulzujících Mumford & Sons. Kapela, která od ledna nekoncertovala a Sziget byl letos jedinou evropskou zastávkou, sdílela na svém Instagramu emocionální post vztahující se k jejich vystoupení: "Probuzení ze včerejší noci – bylo to jako sen. Děkujeme @szigetoffical a děkujeme všem, kdo přišli, aby s námi sdíleli to, co děláme nejraději a za co jsme tak moc vděční."

Sziget


Shawn Mendes
nadchl a štěstím rozplakal velkou většinu dívek pod hlavním pódiem, indie–rockoví Arctic Monkeys uhranuli hudební nadšence a nechyběla velkolepá taneční párty s DJ Kygo. Na sociálních sítích se nechala slyšet také Dua Lipa: "Poprvé jsem byla hlavní hvězdou jednoho festivalového dne na akci takové velikosti a je to jako sen! Vůbec netuším, jak jsme se sem tak rychle dostali, ale rozhodně nechci pryč. Za včerejší noc vás všechny moc miluju, život je někdy pěkně bláznivý." Program festivalu sestával z více než tisícovky vystoupení, jež byla dramaturgicky skvěle zvládnuta, ať už se jednalo o world music, divadlo, kabaret, umělecké instalace či performance. Na ostrov svobody se sjeli Szigeťané z více než 100 zemí celého světa, aby společně zpečetili hodnoty, na kterých Sziget stojí již 26 let.

Sziget


Tropické teploty panovaly celý týden a obrovské množství účastníků jim statečně čelilo. Poslední den přinesl silný déšť i potřebné ochlazení, které na zakončení nemělo vliv. Letos měli na Szigetu početně nejsilnější zastoupení Britové a překonali tak každoroční převahu Nizozemců. Co se týče Čechů, tak festival tento rok zaznamenal i nejpočetnější množství návštěvníků z České republiky, kterých se po ostrově pohybovalo zhruba 1.000. Porci české hudby přivezl do hlavní maďarské metropole i písničkář Thom Artway, na jehož koncert se sešlo početné československé publikum. Bohužel vystoupení přerušila bouřka s intenzivní průtrží mračen, to však mladého zpěváka a jeho kapelu nerozhodilo. Zamířili z pódia mezi lidi a začali hrát obecenstvu v dešti, fanoušci i neznámí přihlížející byli nadšeni.

Sziget


Pořadatelé kladli důraz na ekologii a minimalizaci plastů. Letošní novinkou bylo zavedení vratných umělohmotných kelímků a brčko do pití jste dostali, jen když jste si o něj řekli. Po areálu byly rozmístěny kontejnery na tříděný odpad a bannery k tomu vyzývající. Festivalu se podařilo výrazně snížit svoji ekologickou stopu a je opět o krok blíže k udržitelnému rozvoji.

Sziget


Sziget byl jako každoročně oslavou radosti a svobody a všichni návštěvníci odjížděli s pocitem, že se v roce 2019 zase vrátí.

Více informací najdete zde.

Sziget festival 2019 se na vás těší od 7. - 13. srpna.

 
Festival Sziget se koná již za tři týdny Sziget 2018 finišuje s programem Sziget zveřejnil první jména letošního ročníku

Flyer

 
flyer
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016